Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Dokumenty Elektronická pošta
Projekty EU

englishAnywhere.cz

CZ.1.07/3.2.03/04.0040

englishLife.cz

CZ.1.07/3.2.10/04.0016

netLektor.cz

CZ.1.07/1.1.05/04.0027

logo ESF OP VK

Veřejná sbírka

Sbírka Tabang.eu byla vyúčtována. Na operaci šestileté Vanessy a sadu protéz pro sedmnáctiletého Jonase, oba z města Davao na Filipínách, bylo použito 71153 Kč, náklady spojené s konáním činily 401,12 Kč. Za vaše příspěvky děkujeme!

Web2py hosting!

Podporujeme moderní enterprise framework Web2py.

Firmu snadno
Novou firmu snadno? zalozfirmu.cz!
 

Elektronická pošta

— Kategorie: ,

Přístup do schránek elektronické pošty

Přístup k poště

Máte několik možností, jak k poště přistupovat. Každopádně budete potřebovat jméno a heslo, které je ve všech případech stejné a sdělí vám ho správce pošty při zakládání schránky.

  1. Ke zprávám budete přistupovat pouze z jednoho počítače a budete používat poštovní klientský program (Outlook Express, Mozilla Thunderbird apod.). K tomu slouží protokol POP3, který zprávy přesune z poštovního serveru do vašeho počítače. V poštovním programu přidejte další účet elektronické pošty. V něm nastavte POP3 server mail.o-it.info a jméno a heslo zmíněné výše. Server odchozí pošty (SMTP) použijte ten, který doporučil váš poskytovatel připojení k Internetu. Prezentace Nastavení MS Outlook popisuje krok za krokem, jak přidat účet v programu Microsoft Outlook.
  2. Zprávy byste měli rádi k dispozici v klientském poštovním programu (jako u bodu 1), ale na více počítačích, například v práci i doma, případně občas i přes webové rozhraní. K tomu je vhodné použít protokol IMAP, který umožňuje na vzdáleném serveru uchovávat jak samotné zprávy, tak i složky, do kterých si je možná časem uspořádáte a na dálku k nim přistupovat. V poštovním programu nastavte IMAP server mail.o-it.info a jméno a heslo zmíněné výše. Server odchozí pošty (SMTP) použijte ten, který doporučil váš poskytovatel připojení k Internetu.
  3. Vaše zprávy jsou dostupné odkudkoliv i bez použití klientského programu, a to z okna webového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox apod.) - dokud si je ovšem nepřesunete protokolem POP3 na lokální počítač (bod 1) anebo jinak neodstraníte z poštovního serveru. Do webového rozhraní se přihlásíte na adrese http://mail.o-it.info. Do formuláře zadejte jméno a heslo, které jste obdrželi, když vám byla schránka založena. Pokud si nevíte rady, zkuste prezentaci Webové rozhraní k poště, která popisuje přihlášení krok za krokem.


Webový přístup doporučujeme spíše pro operativní příležitostné použití, pohodlnější práci nabízejí spíše poštovní klientské programy, nicméně volba je na vás.

Akce dokumentů
© 2008-2019 Open-IT cz, s.r.o.